22.05.2020 10:24, умница601

Виправте пунктуаційні та орфографічні помилки :
Кумедні фігурки для доволі мудрої інтелектуальної гри наро­дилися в стародавній Індії приблизно в IV—V століттях. Вони були обов’язковим атрибутом гри «чатуранга» в якій брали учать водночас четверо осіб. Доречі так тодішні мудреці намагалися за до но­винки уникнути воїн…

Кожен мав власне «військо» зі слонів коней колісниць та піхо­ти. І справді навіщо витрачати силу силену коштів руйнувати міс­та і знищувати лани якшчо достатньо зійтися з супротивником за чу­дернацькою дошкою? Ходили учасники по-черзі а кількість зроблених ходів визначалася задо гральних костей.

На основі старовиних рукописів точно встановити правила чатуранги нині не можливо. Зрозуміле тільки те що кожний із супротив­ників намагався як найшвидше винищити інші «армії». Переможець як ведеться диктував свої умови переможеним.

Нова гра набула популярності. її невдовзі перейняли сусідні наро­ди і чатуранга пішла завойовувати світ. Приблизно до XV століття в іспанії шахи набули звичного для нас вигляду тодіж усталилися сучасні правила гри.

Всего ответов: 3

Похожие вопросы:

Иконка предмета
Українська мова, 03.03.2019 21:00
Складіть слово за звуками, що йоно утворюють 1.приголосний, глкзий, його пара-з; 2.голосний, наголошений, ним ніколи не починаються слова; 3. приголосний, дзвінкий, без пари, м'який, є в слові соняшник; 4.голосний, робить м'яким попередній приголосний, є в слові тінь; 5. приголосний, дзвінкий, без
пари, завжди м'який. вийшло слово, що означає: 1.смак; 2.колір; 3.настрій; 4 почуття; 5.предмет. яка відповідь правильна?
Ответов: 2
Иконка предмета
Українська мова, 03.03.2019 23:20
Склади памятку для дошкільнят і молодших школярів про те як слід поводитися під час відпочинку в лісі у памятці використовуй такі дієслова не ламати не кидати не смітити не розпалювати не шкодити не ловити не залишати
збирати зрізати піднімати
Ответов: 2
Иконка предмета
Українська мова, 03.03.2019 23:24
Сответом нужно быстро!
Ответов: 3
Иконка предмета
Українська мова, 11.03.2019 20:08
Як робить синтаксичний анализ
Ответов: 3
Иконка предмета
Українська мова, 13.03.2019 20:29
Твір роздум на тему чи потрібно людині задумоватися над життям? ​
Ответов: 3
Иконка предмета
Українська мова, 14.03.2019 20:05
6речень з узагальнювальним словом , і однорідними реченнями. будь !
Ответов: 1
Иконка предмета
Українська мова, 16.03.2019 23:43
30 ! пересказ текста по плану «майбутня професія». вузькою залізничною колією на невеликій швидкості рухається уздовж лісопарку невеликий потяг. блакитні вагони злегка погойдуються на ходу. у вікнах — щасливі дитячі обличчя. тепловоз час від часу подає сигнали: «увага! будьте обережні! » це дитяча залізниця. водять цей дивний потяг школярі під керівництвом досвідченого машиніста-інструктора. я нерідкий пасажир цього потягу. і не тільки тому, що мені подобається кататися в ньому. веде цей поїзд мій друг олег. він старший за мене. олег опанував багато залізничних професій: спробував себе в ролі провідника, ревізора, попрацював у локомотивному депо. а зараз він навчився водити тепловоз. тепловоз цей пасує вагонам. він невеликий, зовні й усередині весь сяє чистотою. інструктор, наставник юних машиністів іван якович, строгий. він не допускає паління, неохайності в одязі, запізнення на рейс. від олега я довідався, що робота машиніста вимагає серйозної фізичної підготовки. от чому мій друг ранком робить зарядку, бігає, обливається крижаною водою. у школі він теж устигає. іван якович не допустив би в рейс учня. сьогодні, щоправда, потяг прибув на кінцеву станцію з запізненням. була непередбачена зупинка прямо в лісопарку. на колію з лісу вийшов красень лось. щоб не злякати це диво й краще розглянути лося, машиністи з дозволу івана яковича зупинили потяг. лось постояв, потім, піднявши голову, голосно затрубив і сховався в лісі. увечері вдома я розповів батькам про цю маленьку пригоду в лісопарку. мама зауважила: «от і ти, як олег, уже зараз почни придивлятися до професій». я сказав, що хочу, як олег, водити потяга. іван якович пообіцяв мені. але я повинний сам підготувати себе до цієї роботи. поки що мені далеко до олега — він міцніший мене фізично, краще навчається, більш дисциплінований. із завтрашнього дня почну нове життя. увечері заведу будильник, зроблю ранком пробіжку. підтягнуся в школі з тих предметів, що мені погано. я упевнений, що пройде небагато часу — і я буду вже не пасажиром, а сучасним залізничником — як мій друг олег. план: 1. дитяча залізниця. 2. друг олег – водій потяга. 3.вимоги івана яковича, наставника юних машиністів, до водія тепловозу. 4. пригода, що сталася на шляху потяга. 5. «от і ти, як олег, уже зараз почни придивлятися до професій». 6. я буду сучасним залізничником, як мій друг олег.
Ответов: 2
Иконка предмета
Українська мова, 17.03.2019 20:33
Народ, іть з питаннями соняшник 2019 3-4 клас. 17 та 20 завдання. зазделегідь, дякую.
Ответов: 3
Иконка предмета
Українська мова, 18.03.2019 19:11
Зробіть схему речення бо пам*ятайте , що на цій планеті, відколи сотворив її пан бог ще не було епохи для поетів , але були поети для епох.
Ответов: 3
Иконка предмета
Українська мова, 20.03.2019 17:09
Визначте як змінюється значення числа в словосполученнях час спати - дохристиянські часи, глибина почуття - морські глибини, а атмосфера планети - тиск у кілька атмосфер, вершина розуму - гірські вершини, цейлонський чай - чай вищиго ґатунку, чиста вода - мінеральні води складіть (за вибором) із 6 шести словосполученнями речення​
Ответов: 2
Иконка предмета
Українська мова, 20.03.2019 21:47
Ть будь ласка. потрібно дати відповіді на тестові завдання тестові завдання на фотографії
Ответов: 2
Иконка предмета
Українська мова, 21.03.2019 15:49
Есе на тему "відпочинок" або "дружба"​
Ответов: 1

Вопросы по другим предметам:

Категория
Обществознание, 15.11.2019 13:11
Категория
Физика, 15.11.2019 13:10
Популярные вопросы
Вопросов на сайте: 19213217